Mercure Perth Masters
Curling Scores
Mercure Perth Masters
Jan 4 - 7, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Patric Mabergs Skelleftea, SWE |
![]() |
3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | ||
| Joel Retornaz Trentino, ITA |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Patric Mabergs
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Joel Retornaz
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Patric Mabergs
Joel Retornaz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















