KW Home Hardware Junior Mens Classic
Curling Scores
KW Home Hardware Junior Mens Classic
Nov 3 - 5, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Austin Carlson , |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||
| Jed Currie Kitchener-Waterloo, ON |
1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Austin Carlson
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.26 |
| PA/G: | 15.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Jed Currie
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.74 |
| PA/G: | 9.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Austin Carlson
Jed Currie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














