WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Oct 19 - 22, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Szabo/Foti Budapest, HUN |
3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | |||
| Hale/Baker Dauphin, MB |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | 10 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Szabo/Foti
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.65 |
| PA/G: | 14.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Hale/Baker
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.92 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Szabo/Foti
Hale/Baker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














