SaskTel Tankard - North Qualifier
Curling Scores
SaskTel Tankard - North Qualifier
Jan 19 - 22, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Brady Scharback Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 5 | ||
| Brayden Stewart Saskatoon, SK |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brady Scharback
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Brayden Stewart
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brady Scharback
Brayden Stewart
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















