SaskTel Tankard
Curling Scores
SaskTel Tankard
Feb 1 - 5, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Adam Casey Regina, SK |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 7 | |||
| Scott Bitz Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Adam Casey
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 4.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Scott Bitz
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 5.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Adam Casey
Scott Bitz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Adam Casey | ||
| Scott Bitz | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















