USA Women's Arena Nationals
Curling Scores
USA Women's Arena Nationals
May 10 - 15, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Curling Club of Virginia Millage, M |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7 | |||
| Kansas City Wruck, S |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Curling Club of Virginia
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Kansas City
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.38 |
| PA/G: | 8.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Curling Club of Virginia
Kansas City
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Curling Club of Virginia | ||
| Kansas City | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












