Canadian Mixed Championship
Curling Scores
Canadian Mixed Championship
Nov 8 - 15, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alberta Lizmore, M |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | ||
| British Columbia Joanisse, D |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alberta
| Games: | 12 |
| Record: | 12W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.74 |
| PA/G: | 4.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
British Columbia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.01 |
| PA/G: | 7.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alberta
British Columbia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















