Canad Inns Men's Classic
Curling Scores
Canad Inns Men's Classic
Oct 16 - 19, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jason Jacobson Saskatoon, SK |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | ||
| Mike McEwen Winnipeg, MB |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jason Jacobson
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.64 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Mike McEwen
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jason Jacobson
Mike McEwen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jason Jacobson | ||
| Mike McEwen | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















