Japan Curling Championships
Curling Scores
Japan Curling Championships
Feb 9 - 14, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
0 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 9 | |||
| Naoki Iwanaga Tokyo, JPN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yusuke Morozumi
| Games: | 10 |
| Record: | 9W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.11 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Naoki Iwanaga
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.80 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yusuke Morozumi
Naoki Iwanaga
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















