HDF Insurance Shoot-Out
Curling Scores
HDF Insurance Shoot-Out
Sep 11 - 14, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Valerie Sweeting Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | ||
| Chelsea Carey Edmonton, AB |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Valerie Sweeting
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 7.80 |
| PA/G: | 5.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Chelsea Carey
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.46 |
| PA/G: | 4.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Valerie Sweeting
Chelsea Carey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Valerie Sweeting | ||
| Chelsea Carey | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















