Winter Universiade
Curling Scores
Winter Universiade
Dec 11 - 21, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Sweden Hasselborg, A |
![]() |
2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 2 | X | 10 | ||||
| Italy Mosaner, G |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sweden
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 7.01 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Italy
| Games: | 9 |
| Record: | 0W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 4.93 |
| PA/G: | 11.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.26 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sweden
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Sweden | ||
| Italy | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















