Curling Scores
Avonair Cash Spiel
Oct 4 - 6, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Chana Martineau Edmonton, AB |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |||
| Tomoko Takeda Sapporo, JPN |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chana Martineau
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.09 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Tomoko Takeda
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Chana Martineau
| Games: | 25 |
| Record: | 8W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Tomoko Takeda
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 8.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Chana Martineau
Tomoko Takeda
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Chana Martineau | ||
| Tomoko Takeda | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















