Curling Scores
Baden Masters
Aug 30 - Sep 1, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Sven Michel Adelboden, SUI |
![]() |
2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | X | 7 | ||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sven Michel
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Niklas Edin
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Sven Michel
| Games: | 113 |
| Record: | 68W - 45L |
| Extra Ends: | 1W - 3L |
| One-Point Games: | 15W - 12L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Niklas Edin
| Games: | 91 |
| Record: | 51W - 40L |
| Extra Ends: | 5W - 4L |
| One-Point Games: | 13W - 9L |
| PF/G: | 6.91 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Sven Michel
Niklas Edin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Sven Michel | ||
| Niklas Edin | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















