Curling Scores
Winter Games New Zealand
Aug 16 - 23, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Japan Morozumi, Y |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |||
| Korea Kim, S |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Japan
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Korea
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.60 |
| PA/G: | 5.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Japan
| Games: | 78 |
| Record: | 44W - 34L |
| Extra Ends: | 2W - 3L |
| One-Point Games: | 6W - 6L |
| PF/G: | 8.07 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Korea
| Games: | 56 |
| Record: | 28W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Japan
Korea
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















