Curling Scores
Kariuzawa International
Apr 18 - 21, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Korean National Team Gyeongbuk Uiseong, KOR |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | X | 6 | ||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Korean National Team
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 12.04 |
| PA/G: | 4.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Yusuke Morozumi
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.61 |
| PA/G: | 4.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Korean National Team
Yusuke Morozumi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















