Tim Hortons Brier
Curling Scores
Tim Hortons Brier
Mar 2 - 10, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Newfoundland / Labrador Gushue, B |
2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 8 | ||||
| Prince Edward Island MacKenzie, E |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Newfoundland / Labrador
| Games: | 13 |
| Record: | 8W - 5L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.02 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Prince Edward Island
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 4.54 |
| PA/G: | 8.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.03 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Newfoundland / Labrador
Prince Edward Island
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Newfoundland / Labrador | ||
| Prince Edward Island | ||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















