Curling Scores
Alberta Boston Pizza Cup
Feb 6 - 10, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
![]() |
1 | 2 | 0 | 5 | 0 | 3 | X | 11 | ||
| Charley Thomas Calgary, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kevin Koe
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.08 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Charley Thomas
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Koe
Charley Thomas
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















