Curling Scores
Alberta Boston Pizza Cup
Feb 6 - 10, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Charley Thomas Calgary, AB |
3 | 3 | 2 | 3 | 0 | 0 | X | 11 | |||
| Graham Powell Sexsmith, AB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Charley Thomas
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Graham Powell
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.60 |
| PA/G: | 10.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Charley Thomas
Graham Powell
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















