Curling Scores
GNCC Mens Club National Championship
Dec 6 - 9, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Charles Brown Schenectady, NY |
0 | |||||||||||||
| Derek Surka Bridgeport, CT |
0 | |||||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Charles Brown
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.64 |
| PA/G: | 6.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Derek Surka
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Charles Brown
Derek Surka
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











