Curling Scores
TEST-STATS TEST EVENT
Oct 19 - 22, 2000
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | Score | |||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | ||||
| Randy Ferbey Edmonton, AB |
1 | 0 | 1 | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Martin |
6 |
17 |
2.30 | 6.1 | 60% |
| 3: | John Morris |
6 |
20 |
3.16 | 3.9 | 75% |
| 2: | Marc Kennedy |
6 |
19 |
2.96 | 5.6 | 70% |
| 1: | Ben Hebert |
6 |
23 |
1.42 | 5.6 | 78% |
| TEAM TOTALS | 24 | 79 | 2.46 | 5.3 | 71% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | David Nedohin |
6 |
19 |
2.56 | 3.9 | 68% |
| 3: | Randy Ferbey |
6 |
24 |
3.00 | 5.0 | 88% |
| 2: | Ted Appelman |
6 |
19 |
2.00 | 6.7 | 66% |
| 1: | Brendan Melnyk |
6 |
26 |
2.00 | 2.8 | 91% |
| TEAM TOTALS | 24 | 88 | 2.38 | 4.6 | 78% | |
Event Statistics
Kevin Martin
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Randy Ferbey
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 11.43 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Martin
Randy Ferbey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















