MNP Charity Classic
Curling Scores
MNP Charity Classic
Oct 12 - 15, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Penny Barker Moose Jaw, SK |
1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | |||
| Yilun Jiang Harbin, CHN |
0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Penny Barker
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.34 |
| PA/G: | 8.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Yilun Jiang
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 9.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Penny Barker
Yilun Jiang
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















