Curling Scores
September Shoot-Out
Sep 17 - 20, 2009
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Ted Appelman Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Bob Ursel Kelowna, BC |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ted Appelman
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.64 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Bob Ursel
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.43 |
| PA/G: | 3.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.73 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ted Appelman
Bob Ursel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















