Curling Scores
Victoria Curling Classic Invitational
Mar 29 - Apr 1, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Brock Virtue Regina, SK |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
| Steve Petryk Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brock Virtue
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.11 |
| PA/G: | 6.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Steve Petryk
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 5.79 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brock Virtue
Steve Petryk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















