Curling Scores
World Junior Curling Championships
Mar 3 - 11, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| China Ma, X |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 4 | ||
| Canada Bottcher, B |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
China
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.24 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.16 |
| PA/G: | 5.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
China
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| China | ||
| Canada | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















