Curling Scores
US Junior Nationals
Jan 28 - Feb 4, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Washington Everett, WA |
3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||||||
| GNCC 2/New York Penfield, NY |
0 | 4 | 3 | 0 | 3 | 3 | X | 13 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Washington
| Games: | 9 |
| Record: | 1W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.07 |
| PA/G: | 11.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
GNCC 2/New York
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Washington
GNCC 2/New York
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















