Curling Scores
Capital One Canada Cup of Curling
Nov 30 - Dec 4, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
| Shannon Kleibrink Calgary, AB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rachel Homan
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 8.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Shannon Kleibrink
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 6.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rachel Homan
Shannon Kleibrink
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















