Curling Scores
World Financial Group Classic
Nov 11 - 13, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Brendan Bottcher Edmonton, AB |
5 | 1 | 2 | 0 | X | X | X | X | 8 | |||
| Matt Willerton Edmonton, AB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | X | X | X | X | 1 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brendan Bottcher
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Matt Willerton
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brendan Bottcher
Matt Willerton
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















