Scotties Tournament of Hearts
Curling Scores
Scotties Tournament of Hearts
Feb 19 - 28, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Quebec (St-Georges) Laval-sur-la-Lac, QC |
0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 6 | |||
| Saskatchewan (Anderson) Saskatoon, SK |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Quebec (St-Georges)
| Games: | 12 |
| Record: | 6W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.02 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Saskatchewan (Anderson)
| Games: | 12 |
| Record: | 6W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 3L |
| PF/G: | 7.23 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Quebec (St-Georges)
Saskatchewan (Anderson)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Quebec (St-Georges) | ||
| Saskatchewan (Anderson) | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















