Curling Scores
Red Deer Curling Classic
Nov 4 - 7, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Mirjam Ott , SUI |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mirjam Ott
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.58 |
| PA/G: | 6.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Rachel Homan
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.77 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mirjam Ott
Rachel Homan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















