Challenge Casino Lac Leamy
Curling Scores
Challenge Casino Lac Leamy
Oct 21 - 24, 2010
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Serge Reid Saguenay, QC |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | |||
| Jean-Michel Menard Gatineau, QC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Serge Reid
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.31 |
| PA/G: | 6.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Jean-Michel Menard
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 6.46 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Serge Reid
Jean-Michel Menard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















