Curling Scores
BDO Canadian Open
Jan 26 - 30, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Score | ||
| Mark Bice Sarnia, ON |
![]() |
0 | 2 | 2 | 0 | 1 | X | 5 | ||
| Don Walchuk Edmonton, AB |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Mark Bice |
12 |
47 |
1.84 | 3.3 | 83% |
| 3: | Codey Maus |
12 |
54 |
2.06 | 3.6 | 95% |
| 2: | Steve Bice |
12 |
53 |
2.18 | 4.2 | 94% |
| 1: | John Grant |
12 |
53 |
1.76 | 4.2 | 91% |
| TEAM TOTALS | 48 | 207 | 1.96 | 3.8 | 91% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Don Walchuk |
11 |
37 |
1.82 | 3.6 | 70% |
| 3: | Chris Schille |
12 |
47 |
2.60 | 4.2 | 84% |
| 2: | D.J. Kidby |
12 |
50 |
2.26 | 4.2 | 87% |
| 1: | Don Bartlett |
12 |
58 |
1.50 | 3.6 | 99% |
| TEAM TOTALS | 47 | 192 | 2.04 | 3.9 | 85% | |
Event Statistics
Mark Bice
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 8.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Don Walchuk
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.83 |
| PA/G: | 8.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mark Bice
Don Walchuk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















