Curling Scores
TEST-STATS TEST EVENT
Oct 19 - 22, 2000
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | Score | |||
| Randy Ferbey Edmonton, AB |
1 | 0 | 1 | 2 | ||||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | David Nedohin |
6 |
22 |
2.76 | 5.6 | 80% |
| 3: | Randy Ferbey |
6 |
22 |
3.80 | 5.0 | 84% |
| 2: | Ted Appelman |
6 |
21 |
2.00 | 7.2 | 74% |
| 1: | Brendan Melnyk |
6 |
25 |
1.50 | 2.8 | 85% |
| TEAM TOTALS | 24 | 90 | 2.52 | 5.1 | 81% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Martin |
6 |
19 |
2.50 | 7.2 | 68% |
| 3: | John Morris |
6 |
22 |
3.50 | 5.6 | 83% |
| 2: | Marc Kennedy |
6 |
24 |
2.54 | 5.6 | 87% |
| 1: | Ben Hebert |
6 |
24 |
1.66 | 3.3 | 82% |
| TEAM TOTALS | 24 | 89 | 2.56 | 5.4 | 80% | |
Event Statistics
Randy Ferbey
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 11.43 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Kevin Martin
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Randy Ferbey
Kevin Martin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















