Italian National Qualifier
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Italian National Qualifier
Nov 1 - Jan 11, 2026
|
| Draw Nov 2 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Marco Colman Claut, ITA |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | X | 4 | ||
| Daniele Casagrande Cembra, ITA |
0 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marco Colman
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.23 |
| PA/G: | 15.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Daniele Casagrande
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.63 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Marco Colman
Daniele Casagrande
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sun, Nov 2 -- 9:00am CET | |||
| Colman | 4 | Final | |
| Casagrande | 9 | (7) | |
| Spiller | 5 | Final | |
| Gonin | 6 | (EE) | |
| Colman | 4 | Final | |
| Casagrande | 9 | (7) | |
| Spiller | 5 | Final | |
| Gonin | 6 | (EE) |
| Colman | 4 | Final | |
| Casagrande | 9 | (7) | |
| Spiller | 5 | Final | |
| Gonin | 6 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











