Hokkaido Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hokkaido Curling Championships
Feb 17 - 22, 2026
|
| Draw Feb 19 - 1:40 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Honoka Sasaki Kitami, JPN |
![]() |
2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 9 | ||
| Chihiro Konno Sapporo, JPN |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Honoka Sasaki
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.74 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Chihiro Konno
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 10.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Honoka Sasaki
Chihiro Konno
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Thu, Feb 19 -- 1:40am ET | |||
| Aizawa | 4 | Final | |
| Matsuda | 5 | (8) | |
| Kawamura | 7 | Final | |
| Kasahara | 3 | (7) | |
| Segawa | 7 | Final | |
| Awaji | 3 | (7) | |
| Sasaki | 9 | Final | |
| Konno | 5 | (7) | |
| Aizawa | 4 | Final | |
| Matsuda | 5 | (8) | |
| Kawamura | 7 | Final | |
| Kasahara | 3 | (7) | |
| Segawa | 7 | Final | |
| Awaji | 3 | (7) | |
| Sasaki | 9 | Final | |
| Konno | 5 | (7) |
| Aizawa | 4 | Final | |
| Matsuda | 5 | (8) | |
| Kawamura | 7 | Final | |
| Kasahara | 3 | (7) | |
| Segawa | 7 | Final | |
| Awaji | 3 | (7) | |
| Sasaki | 9 | Final | |
| Konno | 5 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












