Lease Deal Group Hyvinkaa Open
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lease Deal Group Hyvinkaa Open
Mar 19 - 22, 2026
|
| Draw Mar 22 - 4:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Immonen/Sipila Espoo, FIN |
0 | 4 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | X | 9 | |||
| Walczak/Augustyniak Lodz, POL |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Immonen/Sipila
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Walczak/Augustyniak
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.84 |
| PA/G: | 7.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Immonen/Sipila
| Games: | 42 |
| Record: | 16W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 8.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Walczak/Augustyniak
| Games: | 45 |
| Record: | 29W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.59 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Scoring Records - Season
Immonen/Sipila
Walczak/Augustyniak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sun, Mar 22 -- 11:30am EET | |||
| Vest/Ahlb | 11 | Final | |
| Kjae/Brae | 5 | (8) | |
| Immo/Sipi | 9 | Final | |
| Walc/Augu | 4 | (7) | |
| Vest/Ahlb | 11 | Final | |
| Kjae/Brae | 5 | (8) | |
| Immo/Sipi | 9 | Final | |
| Walc/Augu | 4 | (7) |
| Vest/Ahlb | 11 | Final | |
| Kjae/Brae | 5 | (8) | |
| Immo/Sipi | 9 | Final | |
| Walc/Augu | 4 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













