Lease Deal Group Hyvinkaa Open
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lease Deal Group Hyvinkaa Open
Mar 19 - 22, 2026
|
| Draw Mar 19 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Suuripaa/Ouni , FIN |
0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7 | |||
| Joo/Karasz , HUN |
![]() |
2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Suuripaa/Ouni
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Joo/Karasz
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 8.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Suuripaa/Ouni
| Games: | 42 |
| Record: | 16W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 8.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Joo/Karasz
| Games: | 11 |
| Record: | 4W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.13 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Suuripaa/Ouni
Joo/Karasz
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Thu, Mar 19 -- 8:30pm EET | |||
| Suur/Ouni | 7 | Final | |
| Joo/Kara | 9 | (8) | |
| Nilh/Kuos | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) | |
| Kjae/Brae | 11 | Final | |
| Varj/Hakk | 1 | (7) | |
| Suur/Ouni | 7 | Final | |
| Joo/Kara | 9 | (8) | |
| Nilh/Kuos | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) | |
| Kjae/Brae | 11 | Final | |
| Varj/Hakk | 1 | (7) |
| Suur/Ouni | 7 | Final | |
| Joo/Kara | 9 | (8) | |
| Nilh/Kuos | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) | |
| Kjae/Brae | 11 | Final | |
| Varj/Hakk | 1 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











