Australia Womens Curling Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Womens Curling Championships
May 17 - 22, 2026
|
| Draw May 18 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jessica Wytrychowski , AUS |
![]() |
1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 8 | ||
| Amanda Hlushak , AUS |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jessica Wytrychowski
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.00 |
| PA/G: | 2.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.79 |
Amanda Hlushak
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.43 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jessica Wytrychowski
Amanda Hlushak
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Mon, May 18 -- 4:00pm ET | |||
| Gallagher | 9 | Final | |
| Jefferies | 3 | (7) | |
| Wytrychowski | 8 | Final | |
| Hlushak | 2 | (7) | |
| Gallagher | 9 | Final | |
| Jefferies | 3 | (7) | |
| Wytrychowski | 8 | Final | |
| Hlushak | 2 | (7) |
| Gallagher | 9 | Final | |
| Jefferies | 3 | (7) | |
| Wytrychowski | 8 | Final | |
| Hlushak | 2 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












