Australia Mens Curling Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Mens Curling Championships
May 17 - 22, 2026
|
| Draw May 17 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ian Gagnon , AUS |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | X | 7 | |||
| Matt Panoussi , AUS |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ian Gagnon
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.45 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Matt Panoussi
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.16 |
| PA/G: | 4.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.75 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ian Gagnon
Matt Panoussi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Sun, May 17 -- 12:00am ET | |||
| Scott | 5 | Final | |
| Goschnick | 8 | (7) | |
| Kildey | 2 | Final | |
| Millikin | 14 | (7) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Panoussi | 3 | (7) | |
| Scott | 5 | Final | |
| Goschnick | 8 | (7) | |
| Kildey | 2 | Final | |
| Millikin | 14 | (7) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Panoussi | 3 | (7) |
| Scott | 5 | Final | |
| Goschnick | 8 | (7) | |
| Kildey | 2 | Final | |
| Millikin | 14 | (7) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Panoussi | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












