Australia Mens Curling Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Mens Curling Championships
May 17 - 22, 2026
|
| Draw May 17 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Boyd Kildey , AUS |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Hugh Millikin , AUS |
![]() |
1 | 3 | 0 | 0 | 5 | 2 | 3 | X | 14 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Boyd Kildey
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.50 |
| PA/G: | 18.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.88 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Hugh Millikin
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.67 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Boyd Kildey
Hugh Millikin
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Sun, May 17 -- 12:00am ET | |||
| Scott | 5 | Final | |
| Goschnick | 8 | (7) | |
| Kildey | 2 | Final | |
| Millikin | 14 | (7) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Panoussi | 3 | (7) | |
| Scott | 5 | Final | |
| Goschnick | 8 | (7) | |
| Kildey | 2 | Final | |
| Millikin | 14 | (7) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Panoussi | 3 | (7) |
| Scott | 5 | Final | |
| Goschnick | 8 | (7) | |
| Kildey | 2 | Final | |
| Millikin | 14 | (7) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Panoussi | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














