World Open Triples
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
World Open Triples
Apr 21 - 23, 2026
|
| Draw Apr 21 - 9:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | EE | Score | ||
| Cinn/Walker/Dyck Edmonton, AB |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | |||
| Mears/Fran/Taylor Edmonton, AB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 5 | ||
Event Statistics
Cinn/Walker/Dyck
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.58 |
| PA/G: | 10.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Mears/Fran/Taylor
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.80 |
| PA/G: | 10.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cinn/Walker/Dyck
Mears/Fran/Taylor
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














