Uiseong Governor's Cup
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Uiseong Governor's Cup
Apr 17 - 21, 2026
|
| Draw Apr 19 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Youbeen Park Chuncheon, KOR |
0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
| Jiyoon Kim Seoul, KOR |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 | ||
Event Statistics
Youbeen Park
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.74 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Jiyoon Kim
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Youbeen Park
Jiyoon Kim
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















