Mixed Doubles Prague Trophy
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mixed Doubles Prague Trophy
Apr 9 - 12, 2026
|
| Draw Apr 9 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wittibschlaeger/Kramlinger Kitzbuehel, AUT |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 3 | 0 | 7 | ||
| Dencso/Karpati Budapest, HUN |
2 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wittibschlaeger/Kramlinger
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.35 |
| PA/G: | 13.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.81 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Dencso/Karpati
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 9.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wittibschlaeger/Kramlinger
Dencso/Karpati
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Thu, Apr 9 -- 8:30pm CET | |||
| Pint/Kiss | 2 | Final | |
| Barb/Coul | 8 | (7) | |
| Augu/Reic | 6 | Final | |
| Waye/Retc | 5 | (8) | |
| Witt/Kram | 7 | Final | |
| Denc/Karp | 10 | (8) | |
| Udva/Tata | 7 | Final | |
| Walt/Luta | 1 | (6) | |
| Pint/Kiss | 2 | Final | |
| Barb/Coul | 8 | (7) | |
| Augu/Reic | 6 | Final | |
| Waye/Retc | 5 | (8) | |
| Witt/Kram | 7 | Final | |
| Denc/Karp | 10 | (8) | |
| Udva/Tata | 7 | Final | |
| Walt/Luta | 1 | (6) |
| Pint/Kiss | 2 | Final | |
| Barb/Coul | 8 | (7) | |
| Augu/Reic | 6 | Final | |
| Waye/Retc | 5 | (8) | |
| Witt/Kram | 7 | Final | |
| Denc/Karp | 10 | (8) | |
| Udva/Tata | 7 | Final | |
| Walt/Luta | 1 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











