Mixed Doubles Prague Trophy
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mixed Doubles Prague Trophy
Apr 9 - 12, 2026
|
| Draw Apr 9 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Klimova/Klima Prague, CZE |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 5 | |||
| Farkova/Jakl Prague, CZE |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Klimova/Klima
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Farkova/Jakl
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.54 |
| PA/G: | 7.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Klimova/Klima
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.95 |
| PA/G: | 4.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.89 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Scoring Records - Season
Klimova/Klima
Farkova/Jakl
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Thu, Apr 9 -- 6:00pm CET | |||
| Klim/Klim | 5 | Final | |
| Fark/Jakl | 8 | (8) | |
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Krup/Blah | 4 | (7) | |
| Zeli/Chab | 11 | Final | |
| Li/Yu | 1 | (6) | |
| Cihl/Mace | 9 | Final | |
| Oliv/Ming | 2 | (6) | |
| Klim/Klim | 5 | Final | |
| Fark/Jakl | 8 | (8) | |
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Krup/Blah | 4 | (7) | |
| Zeli/Chab | 11 | Final | |
| Li/Yu | 1 | (6) | |
| Cihl/Mace | 9 | Final | |
| Oliv/Ming | 2 | (6) |
| Klim/Klim | 5 | Final | |
| Fark/Jakl | 8 | (8) | |
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Krup/Blah | 4 | (7) | |
| Zeli/Chab | 11 | Final | |
| Li/Yu | 1 | (6) | |
| Cihl/Mace | 9 | Final | |
| Oliv/Ming | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












