WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Herman/Pasierbek Lodz, POL |
![]() |
0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 8 | ||
| Yakymets/Stasiuk Kyiv, UKR |
1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Herman/Pasierbek
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 8.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Yakymets/Stasiuk
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Herman/Pasierbek
Yakymets/Stasiuk
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 19 -- Sat, Apr 4 -- 9:00pm EET | |||
| Jurk/Ryme | 3 | Final | |
| Mosk/Suha | 8 | (7) | |
| Herm/Pasi | 8 | Final | |
| Yaky/Stas | 9 | (EE) | |
| Jurk/Ryme | 3 | Final | |
| Mosk/Suha | 8 | (7) | |
| Herm/Pasi | 8 | Final | |
| Yaky/Stas | 9 | (EE) |
| Jurk/Ryme | 3 | Final | |
| Mosk/Suha | 8 | (7) | |
| Herm/Pasi | 8 | Final | |
| Yaky/Stas | 9 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












