WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Maurino/Gonin Trentino, ITA |
![]() |
0 | 1 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | X | 10 | ||
| Moskalenko/Suhak , UKR |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | 7 | |||
Event Statistics
Maurino/Gonin
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.19 |
| PA/G: | 7.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Moskalenko/Suhak
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.57 |
| PA/G: | 7.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Moskalenko/Suhak
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.85 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Maurino/Gonin
Moskalenko/Suhak
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sat, Apr 4 -- 12:00pm EET | |||
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
|
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













