WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Jurkute/Rymeikis Vilnius, LTU |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | ||
| Avena/Avotins Riga, LAT |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | X | 8 | |||
Event Statistics
Jurkute/Rymeikis
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.30 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Avena/Avotins
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.25 |
| PA/G: | 11.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jurkute/Rymeikis
Avena/Avotins
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sat, Apr 4 -- 12:00pm EET | |||
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
|
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













