New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 4 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Quebec Fortin, J |
![]() |
2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 8 | ||
| Manitoba Hayward, S |
0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7 | |||
Event Statistics
Quebec
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.63 |
| PA/G: | 4.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Manitoba
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.15 |
| PA/G: | 5.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Quebec
| Games: | 19 |
| Record: | 11W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.54 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Manitoba
| Games: | 19 |
| Record: | 9W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.09 |
| PA/G: | 8.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Quebec
Manitoba
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sat, Apr 4 -- 3:00pm ET | |||
| QC (Fortin) | 8 | Final | |
| MB (Hayward) | 7 | (8) ![]() |
|
| AB (Androschuk) | 5 | Final | |
| NS (Blades) | 6 | (8) ![]() |
|
| QC (Fortin) | 8 | Final | |
| MB (Hayward) | 7 | (8) ![]() |
|
| AB (Androschuk) | 5 | Final | |
| NS (Blades) | 6 | (8) ![]() |
| QC (Fortin) | 8 | Final | |
| MB (Hayward) | 7 | (8) ![]() |
|
| AB (Androschuk) | 5 | Final | |
| NS (Blades) | 6 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












