New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 3 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Quebec Fortin, J |
![]() |
0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 7 | |||||
| Nova Scotia Regan, R |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | ![]() | 1 | |||||
Event Statistics
Quebec
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 4.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Nova Scotia
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.31 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Quebec
| Games: | 19 |
| Record: | 11W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.54 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Nova Scotia
| Games: | 22 |
| Record: | 12W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Quebec
Nova Scotia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Fri, Apr 3 -- 6:00pm ET | |||
| QC (Fortin) | 7 | 6th | |
| NS (Regan) | 1 | ![]() |
|
| MB (Hayward) | 5 | 7th | |
| NL (Locke) | 2 | ||
| QC (Fortin) | 7 | 6th | |
| NS (Regan) | 1 | ![]() |
|
| MB (Hayward) | 5 | 7th | |
| NL (Locke) | 2 |
| QC (Fortin) | 7 | 6th | |
| NS (Regan) | 1 | ![]() |
|
| MB (Hayward) | 5 | 7th | |
| NL (Locke) | 2 |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












