New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 3 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alberta Hlushak, P |
![]() |
2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 5 | ||
| British Columbia Hrynew, H |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Alberta
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
British Columbia
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Alberta
| Games: | 27 |
| Record: | 12W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
British Columbia
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.55 |
| PA/G: | 7.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Alberta
British Columbia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: QF -- Fri, Apr 3 -- 2:00pm ET | |||
| ON (MacTavish) | 2 | Final | |
| QC (Tremblay) | 10 | (6) ![]() |
|
| AB (Hlushak) | 5 | Final | |
| BC (Hrynew) | 3 | (7) ![]() |
|
| ON (MacTavish) | 2 | Final | |
| QC (Tremblay) | 10 | (6) ![]() |
|
| AB (Hlushak) | 5 | Final | |
| BC (Hrynew) | 3 | (7) ![]() |
| ON (MacTavish) | 2 | Final | |
| QC (Tremblay) | 10 | (6) ![]() |
|
| AB (Hlushak) | 5 | Final | |
| BC (Hrynew) | 3 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













