Estonian Curling Championships
Curling Scores
Estonian Curling Championships
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 3 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Margus Tubalkain Tallinn, EST |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 2 | ||||||
| Eduard Veltsman , EST |
![]() |
5 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 9 | |||||
Event Statistics
Margus Tubalkain
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.68 |
| PA/G: | 14.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Eduard Veltsman
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 4.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Eduard Veltsman
| Games: | 12 |
| Record: | 3W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Margus Tubalkain
Eduard Veltsman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Fri, Apr 3 -- 2:00pm EET | |||
| Tubalkain | 2 | Final | |
| Veltsman | 9 | (6) ![]() |
|
| Holm | 9 | Final | |
| Lill | 11 | (9) ![]() |
|
| Tubalkain | 2 | Final | |
| Veltsman | 9 | (6) ![]() |
|
| Holm | 9 | Final | |
| Lill | 11 | (9) ![]() |
| Tubalkain | 2 | Final | |
| Veltsman | 9 | (6) ![]() |
|
| Holm | 9 | Final | |
| Lill | 11 | (9) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












